זכויות יוצרים

משרד עורכי דין זמלר ושות' מתמחה בטיפול בנתבעים בענייני הפרת זכויות יוצרים. תביעות רבות בתחום הפרת הקניין הרוחני ברשת האינטרנט, אינן מוצדקות ומשמשות לסחיטה של בעלי אתרים תמימים וללא צדק. רוב הנתבעים כלל אינם מכירים את זכויותיהם ונופלים קורבן לנוכלים וחברות המתמחות בתביעות מסוג זה.

לאור ריבוי התביעות בתחום הפרת זכויות יוצרים שהוגשו לבתי המשפט השונים בישראל, התעוררו סוגיות ובעיות רבות בתחום זה. בדיקותיהם מעמיקות של בתי המשפט והשופטים השונים, הובילו בסופו של דבר למסקנה כי קיימים מקרים מסוימים בהם לא יהיה צודק לפסוק סכום מינימאלי של 10,000 ₪. החלטה זו הובילה לשינוי החוק ונוספו בו סעיפים חדשים או תוקנו סעיפים בעיתיים, במטרה להבהיר נקודות מהותיות בעת הגשת תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.

שני הסעיפים המהותיים ביותר בחשיבותם בעניין תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים הינם סעיפים 37 ו-56 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח 2007. הסעיפים הללו יכולים לעזור רבות בהגנה מפני תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים.

אך למרבה הצער, קיימות חברות בישראל, אשר טוענות כי הינן נציגות בלעדיות של חברות גדולות מחו"ל שברשותן מאגר עצום של תמונות. חברות ישראליות אלה מנצלות את הדין הישראלי לרעה, וכן את בורותם של האנשים אשר העלו תמונות לאתרים שלהם בתמימות מוחלטת ומחוסר ידיעה, ותוקפים אותם בחוזקה ובבריונות מכוערת בעזרת עורכי דין על מנת לסחוט מהם כספים באופן חוקי, לכאורה.

בדרך כלל וברוב המקרים, נתבעים רבים, תמימים ושמעולם לא הסתבכו עם החוק, מתוארים כעבריינים וגנבים, ואף מרגישים כך, ובסופו של יום בוחרים לשלם לחברות הללו סכומי כסף לא מבוטלים, העיקר לשכוח מהמקרה, ולנער את עורכי הדין מגבם.

אלו מבין הנתבעים שבוחרים שלא לשלם ביתר קלות, ואף מוכנים להילחם מגלים כי החברות מעדיפות לוותר או למשוך את תביעתן מבית המשפט, וזאת בכדי להתחמק מתשלום הוצאות משפט והוצאות רבות נוספות.

אם קיבלתם מכתב התראה מסוג זה או תביעת טיוטא, מומלץ לפנות לעורך דין המומחה לעניין זה, אשר יערוך בדיקה בעניינכם, ויגלה האם גם הינכם אותם האנשים שלא צריכים לשלם לחברות הנ"ל אף פרוטה.

מהי הפרת זכויות יוצרים ומי עלול להיתבע?– התובעים ומי עלול להיפגע?– 


כתיבת תגובה