הקיץ הגיע ? יותר תאונות דרכים !

אנשים טועים לחשוב שבחורף יש יותר תאונות דרכים מאשר בקיץ, אך הם לא לוקחים בחשבון מספר דברים חשובים :

גורם מספר 1 – אופניים, לרבות אופניים חשמליים: לאחרונה, התקבל בישראל החוק אשר מחייב את רוכבי האופניים לרכוב על הכביש. משכך, חופשת הקיץ מביאה את הילדים לרכוב על האופניים הרבה יותר שעות בכבישים, לרבות האופניים החשמליים, אשר מגבירים את הסיכוי להיות מעורב בתאונה עם רכב.

גורם מס' 2 – ערנות פוחתת ושאננות גוברת: נהגים לא לוקחים בחשבון שבחורף הערנות שלהם גוברת באופן אוטומטי ע"י מנגנון הגוף שמזהה מזג אוויר קודר וגשום (כבישים חלקים וראות לקויה) וע"י כך המנגנון האוטומטי גורם להם להיזהר הרבה יותר. בקיץ, הנהגים מרשים לעצמם להפחית בערנות ולהיכנס לשאננות מוגברת כיוון שמזג האוויר הבהיר והיפה (עד לשעות המאוחרות של היום) מטעה אותם. במיוחד אלה שחוזרים מהעבודה עייפים ותשושים, אך כיוון ואין חושך בחוץ, והשמיים בהירים ומוארים, מנגנון האזהרה האוטומטי של הגוף לא נכנס לפעולה.

גורם מספר 3 – החום הכבד: חום הוא אחד הגורמים העיקריים לעצבנות יתר ולחוסר סבלנות מוגבר. כאשר חם לנהגים, הם נהיים עצבניים יותר באופן אוטומטי וסף הסבלנות שלהם פוחת עד לכדי כך שכמעט מאבדים אותו לגמרי.

אלו הם הגורמים העיקריים לריבוי תאונות בקיץ לעומת החורף, על כן אתם הנהגים, כאשר אתם אוחזים בהגה או עולים על הכביש בקיץ – נא שימו לב ונקטו במשנה זהירות בתקופת הקיץ, הגבירו את הערנות והשתדלו להירגע, בכדי למנוע את התאונה הבאה !

ואתם רוכבי האופניים –

במידה שהייתם מעורבים בתאונת דרכים, אף אם נפגעתם פגיעה קלה ביותר, פנו לחדר מיון או למוקד רפואי לבדיקות והיעזרו בעורך דין שמתמחה בתחום, כדי שידרוש עבורכם את הפיצוי הכספי שמגיע לכם

זכרו! אין זה משנה כלל אם אתם אשמים בתאונה ואם לאו. בכל מקרה שבו הייתם מעורבים בתאונת דרכים, אתם זכאים באופן אוטומטי לפיצויים בסך אלפי שקלים מחברת הביטוח, בגין נזקי הגוף שנגרמו לכם.

This entry was posted in כללי and tagged , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Comments are closed.